Wiadomości z Zabrza

Tarzan w Zabrzu

  • Dodano: 2012-04-11 09:45

19 grudnia 2011 r. na scenie GTM odbył się II etap castingu do musicalu TARZAN, na którego polską prapremierę czekamy już z niecierpliwością, a która odbędzie się 19 maja 2012 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Casting rozpoczął się o godzinie 10.30, uczestnicy przybyli już dużo wcześniej, przygotowując się do zadania w wyznaczonej sali GTM lub na korytarzach, gdzie łagodzili tremę przed wejściem na scenę. Walka przecież toczy się o wysoką stawkę, chodzi o zagranie głównych ról w największym megahicie ostatnich lat w Polsce.

 
 
Reżyser musicalu Tomasz Dutkiewicz zaproponował wszystkim uczestnikom castingu, aby dobrali się w kilka osób do odegrania scen z życia bohaterów TARZANA. Głównym zadaniem tego etapu castingu było sprawdzenie umiejętności aktorskich w rolach: Tarzana, małego Tarzana, Kerczaka, Kali – czyli gorylich rodziców Tarzana oraz Jane – córki profesora Portera, angielskiego botanika. Odpowiednie wyczucie i przejście z człowieka w rolę małpy wymaga ogromnej wyobraźni i doświadczenia aktorskiego. Niektórych uczestników wyróżniała bardzo dobra dykcja i umiejętność mówienia postawionym głosem, co nadawało prezentowanym scenom profesjonalnego charakteru. Zobaczymy, jaki będzie werdykt i ostateczny wybór reżysera Tomasza Dutkiewicza. Mamy kilku swoich faworytów, trzymamy kciuki za wszystkich i życzymy wytrwałości w oczekiwaniu na ogłoszenie obsady musicalu, co nastąpi, jak informuje GTM, po świętach Bożego Narodzenia.
 
 
19 maja 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zobaczymy "Tarzana", teatralny przebój Disneya z muzyką i słowami Phila Collinsa!
Musical "Tarzan" miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Był adaptacją filmowego animowanego megahitu Disneya z 1999 roku. Phil Collins, który skomponował muzykę również do wersji kinowej, wykorzystał w spektaklu jej największe przeboje, m.in. "Two Worlds", "You’ll Be in My Heart", "Son of Man” i "Strangers Like Me”, dopisując do nich dziewięć nowych nutworów muzycznych. W 2007 roku musicalowy "Tarzan" zawitał do Europy. 15 kwietnia w Scheveningen w Holandii odbyła się premiera jego pierwszej międzynarodowej produkcji. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj.
Spektakl ten będzie polską prapremierą "Tarzana", a wystawiony zostanie w sali Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, by zapewnić przedstawieniu odpowiedni musicalowy rozmach. Będzie to największe musicalowe widowisko w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku. Jednocześnie będzie je mogło oglądać dwa tysiące widzów! W realizacji wezmą udział akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych, będzie w niej wykonująca muzykę na żywo orkiestra. Przedstawienie zrealizuje sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów ogromnego sukcesu polskiej prapremiery "High School Musical" w Gliwicach. Wyreżyseruje je Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Autorką choreografii będzie Sylwia Adamowicz, scenografii Wojciech Stefaniak. Autorem tłumaczenia libretta i polskich tekstów piosenek "Tarzana" jest Jacek Mikołajczyk, kierownik literacki GTM. Kierownictwo muzyczne będzie sprawował Sebastian Perłowski.
 
 
Prapremierę polską "Tarzana” przygotowują Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz Gliwicki Teatr Muzyczny przy wsparciu samorządów Zabrza i Gliwic. Premiera "Tarzana” będzie pierwszą realizacją musicalową na Śląsku adresowaną do masowego odbiorcy oraz jedną z największych produkcji musicalowych w Polsce ostatnich lat!
 
 
Bilety wkrótce w sprzedaży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.