Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem w Zabrzu

  • Dodano: 2018-04-19 08:15, aktualizacja: 2018-04-20 09:39

Nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem dla śmigłowców w Zabrzu. Otwarty zostanie już w przyszłym roku.

W Szpitalu Miejskim w Zabrzu powstanie oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów. W środę podpisano umowę w tej sprawie z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal. Warta ponad 26 mln zł budowa rozpocznie się lada dzień, a otwarcie oddziału ma nastąpić już w marcu przyszłego roku.

- Przez Zabrze i przy granicach miasta przebiegają autostrady A1 i A4, Drogowa Trasa Średnicowa i DK88. Mimo że w samym mieście działa kilka szpitali, żaden nie ma SOR-u. Oddziału ratunkowego nie ma też w Bytomiu, w Rudzie Śląskiej, Gliwicach czy Piekarach - mówił Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu

Prezydent Miasta Małgorzata Mańka - Szulik dziękowała za zaangażowanie Ministerstwu Zdrowia i Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu, który ma być kuźnią kadr dla nowego oddziału.

Inwestycję wsparło Ministerstwo Zdrowia. Szpital otrzyma dotację z funduszy unijnych w wysokości 8,5 mln zł a kolejne 14,5 mln zł sfinansuje dzięki poręczonemu przez miasto kredytowi bankowemu.

Rozbudowany zostanie też oddział intensywnej terapii i przebudowana istniejąca izba przyjęć. Wykonawcą jest Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA.

Władze Zabrza chcą też by w przyszłości powstał także oddziału neurochirurgii i centrum urazowe. Na razie takie centrum w województwie śląskim jest tylko jedno: w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Jak na potrzeby śląskich miast to stanowczco za mało.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.