Wiadomości z Zabrza

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu kupił nowoczesny mikroskop

  • Dodano: 2024-02-12 10:45

Zakup za kwotę ponad 600 tys. zł nowego mikroskopu operacyjnego do Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Zabrzu to kolejny pozyskany sprzęt medyczny ułatwiający i poprawiający jakość leczenia.

Na co pozwala nowy mikroskop operacyjny?

  • Obrazowanie w wysokiej rozdzielczości: mikroskop może dostarczać obrazy o niezwykle wysokiej rozdzielczości, które można wykorzystać do bardzo szczegółowego badania właściwości obiektów mikroskopowych.
  • Zwiększenie dokładności: dzięki wykorzystaniu technologii komputerowych, takich jak algorytmy rozpoznawania obrazu, mikroskop operacyjny może zapewnić znacznie bardziej precyzyjne pomiary, niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnej mikroskopii.
  • Oszczędność kosztów: mikroskop może zapewnić obrazy o wyższej rozdzielczości i szybsze przetwarzanie danych, może znacznie obniżyć koszty prowadzenia badań.
  • Przechowywanie danych: mikroskop może przechowywać dużą ilość danych, umożliwiając lekarzom łatwy dostęp do danych z poprzednich badań.

Zakup dofinansowano kwotą ponad 500 tys. zł ze środków województwa śląskiego.

- To kolejny dowód, że Marszałek Jakub Chełstowski i Radni Wojewódzcy troszczą się o rozwój bazy leczniczej naszego Szpitala - czytamy na stronie Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu kupił nowoczesny mikroskop / fot. Szpital Specjalistyczny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również