Wiadomości z Zabrza

Sznupek odwiedził maluchy w żłobku Caritas

  • Dodano: 2017-12-19 09:30

Kiedy zaznajomić dzieci z sylwetką policjanta i uczyć ich, że policjant może pomóc dzieciom? Jak najwcześniej. Najlepiej w towarzystwie przyjaciela dzieci – psa Sznupka.

Z tą ideą policjant zajmujący się profilaktyką społeczną wraz z policyjną maskotką odwiedził maluchy w dwóch zabrzańskich żłobkach Caritasu. Większość dzieci z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przywitało mundurowego. Tym mniej śmiałym i początkowo trochę przestraszonym przełamać obawy pomógł Sznupek, którego mogły pogłaskać i przytulić.

Żłobek to miejsce, w którym w teorii próżno szukać policjanta. Tymczasem tego, że policjant to osoba, której zadaniem jest udzielanie pomocy, uczyć można już bardzo małe dzieci. I na pewno nie jest to ktoś kogo należy się bać. Z prawdziwym policjantem zapoznały się maluchy z dwóch żłobków z zabrzańskiego oddziału Caritas. Mundurowy zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną odwiedził dzieci. Jako towarzysza zabrał ze sobą ulubieńca dzieci – psa Sznupka. Policyjna maskotka bardzo pomogła w zdobyciu zaufania u tych bardziej nieśmiałych dzieci. Wiele dzieci „odważyło się” pogłaskać Sznupka i przytulić go. A wszystko uwiecznił obiektyw aparatu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.