Wiadomości z Zabrza

Święta w statystykach ruchu drogowego

  • Dodano: 2012-04-10 09:45

Za nami świąteczny weekend. Na zabrzańskich drogach ruch był umiarkowany. Choć nie było tłoczno to i tak doszło do 2 wypadków oraz 8 kolizji drogowych.

W 7 przypadkach policjanci zatrzymali osoby, które kierowały samochodami lub podróżowały rowerem na tzw. podwójnym gazie. Jeżeli chodzi o zdarzenia w wyniku których ranni zostali jego uczestniczy, to miały one miejsce w minioną sobotę.

Pierwszy z wypadków wydarzył się o godz.12.52 przy ul.Zaolziańskiej, gdzie kierująca samochodem marki Renault 45-letnia zabrzanka najechała na samochód marki Seat. Pasażer drugiego z pojazdów, 49-letni zabrzanin został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazu odcinka szyjnego kręgosłupa. Drugi wypadek miał miejsce po godz.22 przy ulicy Zaolziańskiej. Jak informują policjanci ruchu drogowego, 30-letnia kobieta znajdując się w stanie nietrzeźwym ( 2,56 promila ) została potrącona na przejściu dla pieszych przez renault megane. W wyniku potrącenia piesza doznała urazu głowy. Pozostałe zdarzenia drogowe to jedynie stłuczki, gdzie powstałe szkody będą wymagały odstawienia pojazdów do warsztatów samochodowych. Jak na wstępie informowaliśmy w ciągu minionych 4 dni policjanci zatrzymali 7 uczestników ruchu drogowego znajdujących się pod wpływem alkoholu. Trzech z nich to kierowcy samochodów osobowych, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwym dopuścili się przestępstw. Wśród nich był 70-letni taksówkarz, który w minioną sobotę kierując mercedesem spowodował kolizję z peugeotem, a następnie uciekając z miejsca zdarzenia przy ul.Hagera wpadł w poślizg i uderzył w przydrożny murek. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,10mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc ponad 2 promile. Pochodzącemu z Zabrza kierowcy policjanci odebrali prawo jazdy kategorii ABCDET.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.