Wiadomości z Zabrza

Strzelanina i bójka w Mikulczycach. Cztery osoby ranne! [FILM]

  • Dodano: 2022-06-27 13:30, aktualizacja: 2022-06-27 14:45

W minioną sobotę w Zabrzu doszło do strzelaniny i bójki. Podczas zdarzenia ucierpiały cztery osoby. Trzy z nich zostały zatrzymane i doprowadzone do prokuratury.

Strzelanina w Zabrzu. Sceny jak z filmu akcji!

W sobotę 25 czerwca po godzinie 19:00 na ulicy Nowodworskiej w Mikulczycach doszło do strzelaniny. 

– Jak ustalili policjanci, pod wskazany adres samochodem marki Ford podjechało dwóch mężczyzn, wysiadło z niego i oddało strzał w kierunku 32-letniego mężczyzny, który odniósł obrażenia głowy. Następnie na miejscu zdarzenia wywiązała się bójka między mężczyznami, którzy podjechali a drugą osobą, która była na miejscu – powiedział w rozmowie z ZABRZE112.pl mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Wszystkie cztery osoby biorące udział w zdarzeniu zostały poszkodowane i przewiezione do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Według ustaleń policjantów, do oddania strzałów został użyty rewolwer czarnoprochowy załadowany śrutem oraz kij bejsbolowy i siekiera. Ponadto, podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn, znaleziono broń czarnoprochową i narkotyki.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Zabrza, są to mężczyźni w wieku 24, 40 i 42 lat. Dzisiaj (27 czerwca) zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie każdy z nich zostanie przesłuchany i zostaną postawione im zarzuty.

– Niewykluczone, ze zajście zostanie uznane jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia i posiadanie narkotyków – przekazał oficer prasowy KMP w Zabrzu i dodał, że ostateczna decyzja należy do prokuratora.

Szokujące nagranie!

W internecie opublikowano nagranie, które przedstawia całe sobotnie zajście. Do nagrania dotarł portal ZABRZE112.pl.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Rewolwerowiec

    Raczej nie mam urojeń - ale wystrzały z broni palnej pojedyncze jak i również z broni automatycznej coraz częściej są słyszalne w Zabrzu i to najczęściej w godzinach nocnych.Cisza w temacie jak makiem zasiał. Zapewne odgłosy z Ukrainy. Media i policja milczą. Dziki Zachód.

  • Observer

    Czy to może byli jacyś "cudzoziemcy"?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.