Wiadomości z Zabrza

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Amari" ma już 25 lat!

  • Dodano: 2022-12-06 08:30, aktualizacja: 2022-12-06 08:34

Zabrzańskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Amari” świętowało w ub. sobotę 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w restauracji „Pod Kasztanami” odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego uhonorowano osoby, które poprzez swoją pomoc, wparcie czy pracę przyczyniły się do rozwoju stowarzyszenia i jego prężnej działalności na rzecz środowiska niepełnosprawnych w trakcie ostatnich 25 lat.

25-lecie Stowarzyszenia "Amari"

W gronie docenionych znalazły się m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Dymek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu Barbara Garczyk, Sonia Rzeczkowska ze Stowarzyszenia POMOST, byli prezesi i wiceprezesi, a wśród nich: Jolanta Pytel, Karina Trawka, Elżbieta Piwowarczyk, Aneta Szczurek, Barbara Zysk. Podziękowania spłynęły również na ręce: Małgorzaty Supińskiej, Liliany Wojtasik oraz Doroty Maniak.  

– Przez ćwierćwiecze ukształtowali Państwo wizerunek sprawnie funkcjonującej organizacji pozarządowej, która podejmuje inicjatywy w zakresie pomocy społecznej, działalności charytatywnej oraz integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Na podkreślenie zasługują licznie realizowane projekty wspomagające podopiecznych w codziennym funkcjonowaniu oraz realizowaniu ich planów czy pasji. Wystarczy wspomnieć zakończoną właśnie inicjatywę „Zsieciowane Zabrze”. Cenna jest także pomoc, którą kierują Państwo do rodzin i opiekunów niepełnosprawnych oraz energia, z jaką pozyskujecie sponsorów i instytucje wspierające stowarzyszenie. Dzięki temu możliwe jest realizowanie celów statutowych, które efektywnie wpisują się w funkcjonowanie systemu pomocy społecznej w Zabrzu. – mówiła w trakcie uroczystości w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, jej zastępca Katarzyna Dzióba.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Amari” założone zostało przez rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w 1996 r. Obecnie zrzesza ponad 50 członków, którymi są mieszkańcy Zabrza, Gliwic i okolicznych miast. Do organizacji należą dzieci i młodzież z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Celem stowarzyszenia jest podejmowanie wszelkich działań mających na celu stworzenie optymalnych warunków pomocy rodzicom tych dzieci wspólnie z innymi organizacjami i instytucjami oraz integrowanie podopiecznych w środowisku ich zdrowych rówieśników.

„Amari” realizując cele statutowe co roku organizuje grupowe wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy integracyjno-krajoznawcze. Podopieczni stowarzyszenia uczestniczą także w olimpiadach dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również