Wiadomości z Zabrza

Sprawdzali drogi w okolicach szkół

  • Dodano: 2016-08-25 09:00

To już ostatnie dni letnich wakacji, a policjanci zabrzańskiej drogówki już planują coroczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Z początkiem września mundurowi nie tylko prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, ale i zawitają do szkół, gdzie z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie. Aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić w szkolne mury, policjanci przeprowadzili już lustracje dróg i przejść dla pieszych w rejonie szkół.


Coroczna lustracja dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół oraz przedszkoli, to jeden z elementów akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Celem lustracji jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. Aby do nich trafić uczniowie będą musieli pokonać drogę z domu do szkoły i niejednokrotnie skorzystać z dostępnych dla nich przejść dla pieszych.

Tym ostatnim w szczególności przyglądali się policjanci zabrzańskiej drogówki, którzy wraz z przedstawicielem Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu sprawdzili stan dróg, przejść dla pieszych i oznakowań w rejonie wszystkich miejscowych placówek edukacyjnych. Choć w wielu przypadkach obyło się bez uwag, to w kilku przypadkach uwagi i spostrzeżenia pokontrolne zostały uwzględnione w protokole. Trafił on do magistratu wraz z wnioskiem o odnowienie znaków drogowych, czy przejść, wycinkę drzew zasłaniających znaki drogowe. Część znaków drogowych wymaga umycia, a bariery stałe istniejące w rejonie wejść i wyjść ze szkół odmalowania. Władze miejskie zapewniają, że do pierwszego dzwonka ogłaszającego rozpoczęcie nowego roku szkolnego wszystkie usterki zostaną usunięte.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.