Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Sprawdź swoje składki w ZUS i załóż konto elektroniczne

  • Dodano: 2012-10-09 15:30

Od 8-12 października trwają Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Po raz pierwszy ZUS zorganizował akcję dedykowaną wszystkim zainteresowanym swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, czy też kontaktem z ZUS drogą elektroniczną.

Motywem przewodnim akcji jest konto ubezpieczonego w ZUS - miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura. Jest to okazja żeby sprawdzić czy pracodawca odprowadza składki we właściwej wysokości, czy nie ma jakichś zaległości. Można się również dowiedzieć na jak wysoką emeryturę możemy liczyć w przyszłości.

Chcemy poprzez tą akcję zapoznać wszystkich ubezpieczonych z obowiązującymi przepisami, poinformować, że każda osoba ubezpieczona ma konto, na którym są gromadzone wszystkie dane odnośnie ich okresu podlegania ubezpieczeniom, informacje o odprowadzanych składkach - tłumaczy pracownik ZUS.

Platforma Usług Elektronicznych to narzędzie, które przyda się nie jednemu zapracowanemu mieszkańcowi. Dzięki niej można kontrolować stan konta ZUS nie wychodząc z domu. Podczas Dni Ubezpieczonego pracownicy będą zakładali profile zainteresowanym. Dotychczas z takiej komfortowej opcji skorzystało 22 tysiące Polaków.

Chcielibyśmy przez tą akcję przybliżyć PUE, działającą od czerwca, która daje możliwość przeglądania danych bez wychodzenia z domu. Ubezpieczeni mogą do nas przychodzić, my zakładamy im profil na platformie usług elektronicznych i już w domu przez internet mogą sprawdzić czy pracodawca odprowadza za nich składki, czy są przekazywane składki do otwartych funduszów emerytalnych – mówi pracownik.

Dni Ubezpieczonego potrwają do piątku – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.