Wiadomości z Zabrza

Skazani z Aresztu Śledczego uprzątnęli dzikie wysypisko śmieci

  • Dodano: 2012-09-19 10:15
W związku z ogólnopolską akcją „Sprzątania Świata”, skazani z Aresztu Śledczego w Zabrzu uprzątnęli teren dzikiego wysypiska śmieci.
 
 
17 września w samo południe grupa robocza wyposażona w rękawice, a przede wszystkim w dobre chęci ruszyła, pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej, do działania. W zaledwie godzinę skazani uzbierali sześć 120 litrowych worków odpadów w okolicy ulic Dygasińskiego, Hermisza i Heweliusza w Zabrzu. Zebrane śmieci zostały zabrane do aresztu gdzie poddane zostaną segregacji.
 
 
Akcja sprzątania pobliskich terenów zielonych jest częścią realizowanego w areszcie programu z zakresu kształtowania postaw proekologicznych pn. „Ratujmy naszą planetę". Główne cele programu to rozwijanie świadomości ekologicznej, uświadomienie ważności zachowań proekologicznych w życiu człowieka, uwrażliwienie na problemy ochrony środowiska, dostarczenie wiedzy na temat podstawowych zachowań proekologicznych i możliwości prostego, codziennego działania na rzecz poprawy środowiska naturalnego.  
 
 
W ramach programu, w areszcie, emitowane są audycje w lokalnym radiowęźle, odbywają się pogadanki nt. ochrony środowiska w formie zajęć grupowych, połączone z projekcją filmów o tematyce ekologicznej, w czytelni biblioteki więziennej znajduje się kącik ekologiczny. Na terenie jednostki prowadzona jest bieżąca segregacja odpadów. 
 
 
Skazani już nie po raz pierwszy uczestniczą w akcjach sprzątania pobliskich terenów gminnych. Poniedziałkowa akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem mijających nas mieszkańców miasta.
 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Hananek

    Takich akcji wiecej i wtedy widac resocjalizacji czesc zachecic do pracy bo wychodza i zamiast czegos sie złapac to znów wegetacja i powtórka z rozrywki!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.