Wiadomości z Zabrza

Rozświetlono choinkę na placu Wolności! Najmłodszych zabrzan odwiedził Mikołaj [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-12-07 09:15

Z okazji wczorajszych mikołajek Zabrze tętniło życiem. Na plac Wolności dotarła Parada Świętego Mikołaja, a miejska choinka rozświetliła się tysiącami światełek. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia!

Wystartował Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy!

W środę, 6 grudnia oficjalnie wystartował Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą święta" na Placu Wolności. Dzień został wyznaczony nieprzypadkowo - wczoraj obchodziliśmy Dzień Świętego Mikołaja, czyli mikołajki. Z tej okazji w Zabrzu przygotowano wiele wyjątkowych atrakcji. Najpierw na scenie zaprezentowali się dzieci i młodzież z zabrzańskich szkół, a następnie z ul. Dworcowej do placu Wolności przeszła barwna Parada Świętego Mikołaja, który później spotkał się z najmłodszymi zabrzanami. Po zakończeniu parady uroczyście rozświetlono miejską choinkę i świąteczne dekoracje. Choinka na placu Wolności rozbłysła tysiącami lampek!

- Wspólnie ze świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami uruchomiliśmy dziś świąteczne dekoracje i oświetlenie choinki na placu Wolności. Otwarty został także Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta". Zachęcam Państwa do spacerów po Zabrzu w tej pięknej zimowej aurze. Jestem przekonana, że świąteczne iluminacje umilą Państwu tę formę aktywności - przekazuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą święta" potrwa do 22 grudnia. Na placu Wolności na mieszkańców miasta czekają kramiki ze świątecznymi ozdobami, rękodziełem artystycznym, bożonarodzeniowymi smakołykami, grzańcem, piernikami, swojskimi ciastami i kuchnią regionalną. 

Jarmark będzie otwarty codziennie w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • w piątki i soboty: 10.00-19.00
  • w niedziele: 13.00-19.00

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również