Wiadomości z Zabrza

Rozpoczęły się roboty naprawcze jezdni zabrzańskiego odcinka DTŚ

  • Dodano: 2024-06-11 12:45

W poniedziałek (10 czerwca) rozpoczęły się roboty naprawcze jezdni zabrzańskiego odcinka DTŚ. W pierwszej kolejności prace będą realizowane na jezdni w  kierunku Gliwic, na odcinku od zjazdu na rondo Sybiraków do granicy z miastem Gliwice, który zostanie wyłączony z ruchu.

Utrudnienia w ruchu na zabrzańskim odcinku DTŚ

Na czas robót, ruch pojazdów w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią południową DTŚ po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu. Przekierowanie ruchu na jezdnię południową nastąpi w rejonie zjazdu z DTŚ na rondo Sybiraków, a powrót na jezdnię północną nastąpi na granicy miasta Zabrze z Gliwicami. Zakres prowadzonych robót spowoduje również wyłączenie z ruchu, węzła łączącego DTŚ z ul. Roosevelta w Zabrzu i ul. Sikorskiego w Gliwicach (kierunek Gliwice Sośnica).  

Organizacja ruchu będzie wyglądała następująco:

  • na wysokości Hali MOSiR, ruch pojazdów zostanie przekierowany na jezdnię dla przeciwnego kierunku ruchu (kierunek do Katowic) po wybudowanych przejazdach awaryjnych;
  • możliwy będzie zjazd z DTŚ na rondo Sybiraków jadąc od strony Katowic;
  • zamknięty będzie wjazd na DTŚ z ronda Sybiraków w kierunku Gliwic;
  • zamknięty będzie także węzeł w rejonie ul. Roosevelta. Zarówno zjazd z DTŚ w kierunku ronda łączącego ulicę Roosevelta  z ulicą Sikorskiego w Gliwicach, a także wjazd na DTŚ od tego ronda (z Gliwic od ulicy Sikorskiego) objazd do najbliższego zjazdu na DTŚ, do A1 oraz A4 będzie możliwy ulicami: Roosevelta -de Gaulle'a -rondo Sybiraków.

Wykonanie prac naprawczych obu jezdni zabrzańskiego odcinka DTŚ potrwa około 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również