Wiadomości z Zabrza

Rajd rowerowy połączony ze zwiedzaniem miasta

  • Dodano: 2013-05-27 12:00, aktualizacja: 2013-05-27 21:19
Muzeum Miejskie w Zabrzu, Zabrzańska Masa Krytyczna i Wydawnictwo ILLUSTRIS z Zabrza zapraszają do udziału w kolejnej edycji rajdu rowerowego połączonego ze zwiedzaniem miasta. Tym razem naszym tematem będą "Zabrzańskie wieże".
 
 
Rajdy "Na kole przez Zabrze" to dość nowatorski sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Skierowany jest zarówno dla pasjonatów kolarstwa, jak i osób niezbyt często wsiadających na rower. Podróżujemy w kolumnie z prędkością spacerową (10 - 12 km/h), więc nikt nie powinien się zmęczyć. Bezpieczny przejazd zapewnia Policja oraz wolontariusze z Zabrzańskiej Masy Krytycznej.
 
Rajd połączony jest ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc i obiektów w Zabrzu. W tym roku postanowiliśmy wybrać zabrzańskie wieże. Bo choć mało osób wie, to jeszcze kilkanaście lat temu panorama Zabrza usiana wręcz była dominującymi nad horyzontem konstrukcjami wież szybowych i wież ciśnień, a z dwóch zabrzańskich wieżowców (Mostostal i Temed) można było przy dobrej pogodzie podziwiać Beskidy, a samo Zabrze zwane było "miastem ceglanych wież". Co pozostało z tych elementów? Jakie są ich dzieje i w jakim są obecnie stanie? Tego dowiemy się już w trakcie rajdu. Na każdym punkcie towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o historii, autorze i obecnych dziejach zabrzańskich wież. 
 
W programie m.in. wieże szybowe (Szyby "Tadeusz" i "Carnall"), wieże ciśnień i wieże kominowe. Zapraszamy wszystkich do zabrania aparatów fotograficznych.
 
W rajdzie udział może wziąć każdy bez względu na wiek i kondycję. Jedynym warunkiem jest posiadanie sprawnego technicznie roweru. Dodatkowo, osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mogą brać udział tylko pod opieką osoby dorosłej.
 
Udział w rajdzie jest bezpłatny.
 
Organizatorzy oraz sponsorzy przewidują dla uczestników sporo atrakcji i upominków.
 
Planowane zakończenie rajdu: około 15:30.
 
W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału.
Rajd rowerowy połączony ze zwiedzaniem miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.