Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Przygotuj paczkę i zmień świat na lepsze!

  • Dodano: 2012-11-28 14:00, aktualizacja: 2012-11-28 23:26
Jeszcze przez niecałe dwa tygodnie możesz wybrać rodzinę, dla której przygotujesz konkretną, mądrą pomoc. W Zabrzu w tym roku włączono w projekt ponad 30 rodzin.
 
 
Sytuacja Szlachetnej Paczki w Zabrzu wygląda dobrze, już 22 rodziny znalazły darczyńcę, który przygotuje paczkę. Do internetowej bazy trafi jeszcze kilka rodzin, dlatego darczyńcy dalej są poszukiwani! W tym roku zabrzańscy wolontariusze dotarli głównie do rodzin wpisujących się w kategorie pomagania: chore/niepełnosprawne dziecko, starość i samotność i rodzina wielodzietna. Wśród potrzeb jest to głównie żywność, brakujące sprzęty domowe (łóżka i lodówki), opał oraz ciepłe rzeczy na nadchodzącą zimę – odzież, koce i kołdry.
 
 
20 wolontariuszy w Zabrzu odwiedzało rodziny w przeróżnych sytuacjach życiowych. 
 
 
Rodzin, które zapamiętałam i nigdy nie zapomnę jest wiele – mówi Magdalena Wilczek, lider Szlachetnej Paczki w Zabrzu. Sama przeprowadziłam wywiad z dwójką starszych osób - panią Barbarą (58 lat) i panem Józefem (76 lat), które 11 lat temu zostały eksmitowane za zaległości w opłatach i od tego czasu mieszkają w altanie. Bez prądu i wody. Mają kilka komórek, w których trzymają swoje rzeczy i jedną większą altanę, w której śpią. Grzeją małym piecykiem, mają trochę zwierząt – króliki i drób, odzież trzymają w szafie stojącej na dworze. Utrzymują się tylko z zasiłków (882zł), ponieważ nie opłacali nigdy składek i teraz nie przysługuje im emerytura ani renta. Są życzliwymi osobami, strasznie boją się nadchodzącej zimy. Potrzebują głównie żywności i odzieży. Pan Józef z uśmiechem poprosił też o radyjko na baterie, żeby móc czasem posłuchać muzyki, a pani Basia trochę niepewnie poprosiła o świąteczne słodycze – opowiada liderka. 
 
 
Takich historii, trudnych sytuacji, w jakich znajdują się rodziny jest wiele i właśnie takim osobom Szlachetna Paczka chce przywrócić nadzieję i dać szansę na lepsze życie. Pomoc w postaci paczki ma wymiar nie tylko materialny, lecz daje bezcenne poczucie wsparcia, którego wielu osobom brakuje. 
 
 
W tym roku w Szlachetną Paczkę włączył się pan Szulik, który zainteresował się projektem i pomógł zorganizować transport na finał. Możliwe, że zrobi razem z żoną paczkę dla jednej z rodzin – mówi Magdalena Wilczek. 
 
 
Szlachetna Paczka organizowana jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób - para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty Benedykt XVI. 
 
 
Jak możesz pomóc?
Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wybierz jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej wyjątkową pomoc. Paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, czy znajomymi z pracy.
Możesz również pomóc wpłacając dowolną darowiznę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 lub wysyłając SMS o treści PACZKA pod nr 75465* (5 PLN + VAT).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.