Wiadomości z Zabrza

Przebudowa ulicy Chłopskiej. Z jakimi pracami zmaga się obecnie wykonawca?

  • Dodano: 2024-05-21 14:45

Zabrzanie z niecierpliwością czekają na zakończenie przebudowy ulicy Chłopskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ulica powinna zostać oddana do użytku mieszkańców jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Czy uda się zakończyć remont na czas? Sprawdźcie, na jakim etapie są prace!

Przebudowa powoli dobiega końca

Ostatnio informowaliśmy o tym, że w ramach przebudowy ulicy Chłopskiej ułożone zostały chodniki na odcinku od skrzyżowania ulicy Chłopskiej z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Damrota. Wówczas układano również nawierzchnię poboczy z płyt ażurowych. Tym razem także spieszymy z informacjami dotyczącymi postępu prac.

Od opublikowania naszego ostatniego artykułu, w którym informowaliśmy o tym, jakie prace zostały zrealizowane, upłynął ponad tydzień. Co w tym czasie udało się wykonać? Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przekazał, że w piątek 17 maja układana była warstwa ścieralna na odcinku od skrzyżowania ulicy Chłopskiej i Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Damrota. W poniedziałek 20 maja wykonawca prowadził na tym odcinku roboty wykończeniowe. Istotne zmiany zachodzą także na odcinku od skrzyżowania z ulicą Damrota do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego, gdzie oprócz prowadzenia robót brukarskich na jezdni trwa:

  • układanie chodników
  • układanie opaski jezdniowej

W dalszym ciągu na bieżąco będziemy dzielić się z Wami najświeższymi informacjami dotyczącymi tej inwestycji drogowej. Więcej informacji o tym, jak sytuacja rozwijała się do tej pory, znajdziecie w poprzednich artykułach:

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również