Wiadomości z Zabrza

Prezydent Adndrzej Duda na Wielkiej Gali Rzemiosła w Zabrzu

  • Dodano: 2019-04-08 10:15

Prezydent RP Andrzej Duda był gościem specjalnym XXVI Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

W uroczystości w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wziął udział marszałek Jakub Chełstowski.


Podczas gali w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca Honorową Szablę im. Jana Kilińskiego otrzymał Mieczysław Kucharski.

Wyróżnienie wręczył Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent pogratulował utworzenia 30 tys. miejsc pracy, a także sukcesów, których autorami są rzemieślnicy i przedsiębiorcy z regionu. Dziękował za ich codzienny wysiłek i codzienną pracę, zaznaczając, że niektórzy z obecnych budują swoje firmy na poziomie Europy. Andrzej Duda dodał, że życzy wszystkim, aby Polska dobrze się rozwijała i dzięki prowadzonej polityce stawała się coraz bardziej przyjazna przedsiębiorcom. Jak mówił - „Staramy się ułatwić życie młodym ludziom” i zmniejszać obciążenia, które bardzo często stanowią barierę dla stworzenia własnej firmy. Podkreślał też, że cieszy go to, że więcej młodych ludzi kształci się dzisiaj w systemie szkolnictwa zawodowego niż ogólnokształcącego.

Podczas gali poznaliśmy najlepsze firmy województwa śląskiego, które zostały uhonorowane nagrodami w kategoriach: Firma z Jakością, Wiarygodny Lider Biznesu czy Firma Rodzinna. Marszałek Jakub Chełstowski oraz członek Zarządu Województwa Michał Woś wręczyli wyróżnienia najlepszym firmom rodzinnym. Złotą Statuetkę „Firma z Jakością” otrzymał prezydent RP Andrzej Duda.

O sile regionalnej i polskiej gospodarki stanowią rzemieślnicy a taki dzień to prawdziwe święto i okazja, by docenić tych przedsiębiorców. Rzemiosło to dziesiątki tysięcy miejsc pracy, to firmy które kreują rozwój. Z dużą satysfakcją obserwujemy zainteresowanie młodzieży nauką w szkołach zawodowych, stąd nasze wsparcie, jako zarządu województwa dla szkolnictwa zawodowego – mówił Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Tegoroczna Wielka Gala odbywa się w roku Jubileuszu 25-lecia pełnienia przez prof. Jana Klimka funkcji Prezesa Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej. Prestiżowy tytuł „Rzemieślnika Roku” otrzymał Ryszard Genge i firma MOTO – TEST. Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach to coroczna impreza integrująca rzemieślników i przedsiębiorców z województwa Śląskiego. Gośćmi gali byli prezydenci i wiceprezydenci śląskich miast, przedstawiciele rządu i samorządów oraz licznie zgormadzeni przedsiębiorcy i rzemieślnicy.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku, potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy. XXVI Gala Izby Rzemieślniczej zakończyła się koncertem Andrzeja Sikorowskiego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.