Wiadomości z Zabrza

Pożar w Muzeum Górnictwa Węglowego

  • Dodano: 2011-11-28 10:00

W piątek 25.11.2011r. po godzinie 16-tej Państwowa Straż Pożarna w Zabrzu otrzymała informację o pożarze w Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3-go Maja w Zabrzu. Na miejsce zostały zadysponowane 3 samochody gaśnicze i drabina mechaniczna.

Początkowo wydawało się, że pożar obejmuje niewielką powierzchnię. Ostatecznie ustalono, że pożarem objęte jest około 150m2 dachu.

Na miejscu obecni byli: Komendant Miejski PSP w Zabrzu – st. bryg. Jacek Kycia, jego zastępca – mł. bryg. Kamil Kwosek, zastępca dowódcy JRG – st. kpt. Zbigniew Fornal oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno-szkoleniowego – mł. kpt. Paweł Strugacz.

Na teren akcji przybyła również Prezydent Miasta Zabrze – Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Strażacy prowadzili działania gaśnicze i zabezpieczające zarówno z zewnątrz budynku z wykorzystaniem dwóch drabin mechanicznych oraz rozwinęli dwie linie gaśnicze od środka budynku. Działali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Przeprowadzona została również ewakuacja eksponatów do pomieszczeń, do których nie przedostała się woda.

Na kilka godzin został wstrzymany ruch drogowy i tramwajowy na ul. 3-go Maja.

Oprócz zabrzańskich strażaków w akcji uczestniczyły zastępy z Gliwic, Bytomia, Rudy Śląskiej i Sosnowca.
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • zabrzanka

    A jakieś informacje na temat szkód i przyczyny pożaru?To było kilka dni temu, -10 punktów za refleks.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.