Wiadomości z Zabrza

Pożar obiektu magazynowego przy ul. Żywieckiej

  • Dodano: 2021-12-06 08:15, aktualizacja: 2021-12-06 08:25

W ubiegłą sobotę w Zabrzu wybuchł pożar na terenie obiektu magazynowego przy ulicy Żywieckiej. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. 

Pożar przy ulicy Żywieckiej w Zabrzu

W sobotę 4 grudnia o godz. 16:36 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu otrzymało zgłoszenie związane z pożarem obiektu magazynowego przy ul. Żywieckiej 18 w Zabrzu.

Na miejsce zostało zadysponowanych pięć zastępów z JRG Zabrze oraz dwa zastępy OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru materiałów składowanych na regałach w hali magazynowej przylegającej bezpośrednio do kotłowni na paliwo stałe. W momencie powstania pożaru wewnątrz nikt nie przebywał i w jego wyniku nikt nie został poszkodowany.

- Działania PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palące się materiały oraz przewietrzeniu obiektu. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część hali, co doprowadziło do uratowania i zmniejszenia strat w mieniu - przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy KM PSP w Zabrzu.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godz. 21:03.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.