Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Powtórka z bezpieczeństwa

  • Dodano: 2016-06-22 10:00
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje a wraz z nimi wyjazdy nad wodę, w góry, zabawy na podwórku od rana do wieczora. Wolne od szkoły wiąże się z tym, że dzieci i młodzież będzie miała dużo wolnego czasu do zagospodarowania.
 
 
Aby rodzice mogli być spokojni o to, że dzieci są bezpieczne, zabrzańscy policjanci spotykają się z dziećmi w ich szkołach i przestrzegają ich przed niebezpieczeństwami. Niedawno spotkania takie miały miejsce w szkołach podstawowych przy ul. Kotarbińskiego SP nr 25 i SP nr 42 przy ul. Gagarina.
 
 
Tuż przed wakacjami zabrzańscy policjanci zajmujący się profilaktyką spotykają się z uczniami szkół na prelekcjach. Podczas ostatnich już w tym roku szkolnym spotkań mundurowi skupiają się na kwestii bezpieczeństwa dzieci podczas zbliżających się wakacji. Praktycznie każda prelekcja zaczyna się od przypomina obowiązku jazdy w fotelikach samochodowych lub w specjalnych podstawkach. Policjanci wyjaśniają dlaczego należy zamykać drzwi na zamek oraz jak zachowywać się względem obcych zwierząt. Chcielibyśmy, aby dzieci swoją postawą świadczyły o zdobytej wiedzy. Mamy nadzieję, że najbliższe wakacje będą bezpieczne i wszyscy z uśmiechem we wrześniu powrócą do szkoły.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.