Wiadomości z Zabrza

Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu kierowcy z cofniętymi uprawnieniami

  • Dodano: 2020-11-17 08:00, aktualizacja: 2020-11-17 08:07

Dzięki dobrej pamięci sierżant Michał Dajos, policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu będąc po służbie, udaremnił dalszą jazdę mężczyźnie, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Policjant zapamiętał i kierowcę, którego jakiś czas temu zatrzymywał do kontroli drogowej i wiedział, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W swoim czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem, sierżant Dajos zauważył samochód osobowy marki Alfa Romeo i kierowcę, którego wcześniej zatrzymywał do kontroli drogowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów i w tym momencie popełniał przestępstwo. Bez chwili namysłu policjant pojechał za samochodem, a o sytuacji powiadomił dyżurnego miasta, który na miejsce skierował patrol. Chwilę później 45-latka zatrzymali umundurowani policjanci. Po sprawdzeniu w bazie danych potwierdził, że 45-latek ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niestety kierowca nie wyciągnął wniosków ze spotkań z mundurowymi, które wcześniej zakończyły się dla niego odebraniem uprawnień. Teraz czeka go wszczęcie przeciwko niemu postępowania z art. 180a Kodeksu karnego (Prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami).

Za popełnione przestępstwa zgodnie z treścią art. 180a Kodeksu karnego mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.