Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Policjanci z Zabrza i Gliwic zagrali dla chorych dzieci

  • Dodano: 2017-09-04 12:15, aktualizacja: 2017-09-05 10:21

Gliwiccy i zabrzańscy policjanci wspólnie zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej dla czwórki chorych dzieci. W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Gliwicach w szranki stanęły 3 policyjne drużyny i drużyna Urzędu Miejskiego z Zabrza.

Na pomoc w rehabilitacji udało zebrać się 6 tys. złotych.

Po raz pierwszy w historii na Stadionie Miejskim w Gliwicach zmierzyły się piłkarskie reprezentacje Komend Miejskich Policji w Gliwicach i Zabrzu. Policjanci, którzy zagrali dla nieuleczalnie chorych Mai, Filipa, Kacpra oraz Łukasza - dzieci funkcjonariuszy obu komend, do turnieju zaprosili również policjantów z Pyskowic i przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Zabrza. Maja choruje na autyzm, Kacper na zespół aspergera, 8-letni Filip choruje na rdzeniowy zanik mięśni, natomiast jego rówieśnik Łukasz na mózgowe porażenie dziecięce. W trakcie meczu można było nabyć cegiełki, a także zakupić domowe wypieki przygotowane przez żony policjantów.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Dzięki ofiarności osób, które nabyły cegiełki, udało się zdobyć 6 tys. złotych. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom. W przerwie turnieju piłkarskie mini spotkanie rozegrały dzieci z dwóch szkółek piłkarskich: „Gwarka Zabrze” i „Akademii Piłkarskiej Team” z Gliwic. Dla młodych zawodników z rocznika 2007 zabrzański magistrat przygotował okolicznościowe upominki, które przydadzą się w drodze do szkoły. Podczas imprezy charytatywnej dla najmłodszych kibiców przygotowano pokaz tresury psa policyjnego oraz udostępniono radiowozozy Policji i Straży Pożarnej.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.