Wiadomości z Zabrza

Policjanci nie dopuścili do bójki między pseudokibicami

  • Dodano: 2016-11-22 10:15

Policjanci zabezpieczający mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami "Górnika Zabrze" i "Miedzi Legnica" zapobiegli bójce pseudokibiców. Sympatycy zabrzańskiej drużyny przed wejściem na obiekt próbowali doprowadzić do konfrontacji. Natychmiastowa reakcja mundurowych zapobiegła bójce. Policjanci zatrzymali już trzech pseudokibiców. Trwa identyfikacja kolejnych osób.


W minioną niedzielę, przed rozpoczęciem meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami „Górnika Zabrze” i „Miedzi Legnica”, pseudokibice zabrzańskiej drużyny usiłowali doprowadzić do konfrontacji siłowej z kibicami rywali. Widowisko sportowe zgromadziło ponad 10 tys. sympatyków piłki nożnej. Około 17.00 w eskorcie policji przybyli kibice z Legnicy. W chwili, gdy przyjezdni chcieli wejść na stadion, 300-osobowa grupa częściowo zamaskowanych zabrzańskich pseudokibiców próbowała doprowadzić do bójki. Policjanci zabezpieczający imprezę natychmiast zareagowali i nie dopuścili do starcia pomiędzy chuliganami. Agresywnie zachowujący się pseudokibice „Górnika Zabrze” zaczęli obrzucać mundurowych kostką brukową, butelkami i innymi przedmiotami. Jeden z radiowozów został uszkodzony. Aby przywrócić ład i porządek, mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i broni gładkolufowej. Policjanci w czasie zabezpieczenia zatrzymali już dwóch pseudokibiców. Kolejny zatrzymany został w poniedziałkowy ranek. Pierwszy z nich, to 35-letni pseudokibic zabrzańskiej drużyny, poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ukrywał się, gdyż miał do „odsiadki” 1 rok i 10 miesięcy. Zatrzymany został przewieziony już do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na konwój do zakładu karnego. Drugi z zatrzymanych, to 32-letni pseudokibic „Miedzi Legnica”. Mężczyzna został zatrzymany za posiadanie materiałów pirotechnicznych. Osadzony w policyjnym areszcie, jeszcze dzisiaj w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu. Trzeci z zatrzymanych pseudokibiców, to sympatyk zabrzańskiej drużyny. 20-letni mężczyzna brał czynny udział we wczorajszej konfrontacji. O jego losie zadecyduje również zabrzański sąd.

Ponadto podczas wczorajszego zabezpieczenia policjanci nałożyli prawie 50 mandatów karnych na osoby dopuszczające się wykroczeń. Najwięcej osób zostało ukaranych za używanie w miejscu publicznych słów nieprzyzwoitych, a także spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.

W trakcie działań ranny został 20-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna zgłosił się po 2 godzinach od zdarzenia do punktu medycznego z urazem głowy. Następnie został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze zszyli ranę i wypisali go do domu. W czasie czynności policjanci znaleźli w kieszeni mężczyzny zakrwawioną kominiarkę. Pokrzywdzony twierdził, że w konfrontacji nie brał udziału, a kominiarka została mu podrzucona.

Policjanci z zespołu do spraw zwalczania przestępczości stadionowej analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, co ma na celu ustalenie i zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w tym zajściu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • sympatyk

    Najstarsi kibice Górnika wiedzą czyim imieniem był nazwany kiedyś na początku stadion Górnika , Jak bardzo dziś go brakuje.On by zrobioł ordnung z tymi półgłówkami

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.