Wiadomości z Zabrza

Policjanci ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku

  • Dodano: 2021-05-11 12:00

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu V Policji w Zabrzu w miniony weekend ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku. Policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru i przeprowadzili sprawną ewakuację. Dzięki temu, pomimo sporych zniszczeń, nikomu nic się nie stało.

Niespokojną noc z soboty na niedzielę mieli mieszkańcy dzielnicy Helenka. Około godziny 2.45 dyżurny Komisariatu Policji V w Zabrzu otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań usytuowanych na parterze budynku mieszkalnego ul.Prusa. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli mundurowi z zabrzańskiej piątki. Nie czekając na przyjazd Straży Pożarnej, przystąpili do akcji ewakuacyjnej lokatorów budynku mieszkalnego.

Policjanci ewakuowali lokatorów płonącego budynku

Palące się mieszkanie na parterze spowodowało gęste zadymienie na klatce schodowej. Mimo to policjanci weszli do budynku i ewakuowali 4 lokatorów. Pozostali mieszkańcy opuścili swoje mieszkania we własnym zakresie. W wyniku zdarzenia żaden z lokatorów budynku przy Prusa nie ucierpiał. Mieszkanie na parterze, w którym wybuchł pożar, uległo doszczętnemu spaleniu. W chwili obecnej prowadzone są czynności ukierunkowane na ustalenie przyczyny pożaru mieszkania. To kolejny przykład, że policjanci zgodnie z rotą ślubowania wykonują swoje zadania z narażeniem swojego życia i zdrowia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Tragedia w Helence. Paliło się mieszkanie przy ul. Prusa - powtórka tematu z nowym wątkiem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.