Wiadomości z Zabrza

Policja mówi NIE ulicznym wyścigom. Podczas kontroli nałożyła 25 mandatów!

  • Dodano: 2021-06-23 09:15, aktualizacja: 2021-06-23 10:46

Ulica Guido Henckela Donnersmarcka to miejsce spotkań amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych, a na zwykłych ulicach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych, jazdy "driftem” oraz innych zachowań mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Zabrzu bez przyzwolenia na organizowanie nielegalnych wyścigów

Przeprowadzona w niedziele w godzinach wieczornych na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka akcja nadzorowana przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych. 

Podczas tych działań policjanci skontrolowali 30 pojazdów, wylegitymowali 20 osób, nałożyli 25 mandatów karnych, zatrzymali  3 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów, ujawnili też trzech kierujących bez uprawnień.

Tego typu działania mają charakter cykliczny. Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Hanys

    Kiedy zaś wyścigi bo szykuje się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.