Wiadomości z Zabrza

Pogryziona listonoszka

  • Dodano: 2010-05-14 12:30
Pogryziona listonoszka

Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy ulicy Oświęcimskiej. W trakcie roznoszenia korespondencji pocztowej na terenie jednej z posesji pracownica zabrzańskiej Poczty została zaatakowana przez psa rasy amstaf.

Kobieta doznała bardzo ciężkich obrażeń ręki oraz twarzy. Wstępne ustalenia policjantów z Komisariatu I wskazują, że pies wybiegł z terenu prywatnej posesji. Właścicielowi psa może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce w dniu 10 maja. Pracownica Poczty wykonywała w dzielnicy Makoszowy rutynowe czynności polegające na roznoszeniu korespondencji. O godzinie 13:00 kobieta weszła na drogę prowadzącą do posesji przy ulicy Oświęcimskiej. Kiedy zamierzała do jednej ze skrzynek pocztowych włożyć listy zza ogrodzenia wybiegł w jej kierunku pies rasy amstaf. Próba ucieczki okazała się bezskuteczna. Pies zaatakował kobietę w nogę. Jej przeraźliwy krzyk usłyszał właściciel psa, który wybiegł z domu usiłując odciągnąć groźne zwierzę. Niestety pies raz jeszcze zdołał zaatakować. Ofiara doznała bardzo poważnych obrażeń twarzy. 23-letniemu właścicielowi psa Prokuratura może przedstawić zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.