Wiadomości z Zabrza

"Podziel się posiłkiem"

  • Dodano: 2013-10-01 11:00

W Zabrzu i całej Polsce rusza zbiórka żywności "Podziel Się Posiłkiem"

Już po raz 11. będziemy zbierać żywność dla niedożywionych dzieci. Rusza ogólnopolska zbiórka żywności w ramach akcji "Podziel Się Posiłkiem". Organizatorami są banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności oraz firma Danone. Tegoroczna zbiórka w sklepach odbędzie się w pierwszy weekend października (4 i 5 X).

"Podziel Się Posiłkiem" ma za zadanie zwrócić uwagę na skalę problemu niedożywienia wśród dzieci, która jest ogromna. Nie tylko gdzieś w krajach trzeciego świata, ale także tuż obok nas. Z najnowszego sondażu z czerwca 2013 r., przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Danone i banków żywności, wynika, że w Polsce niedożywionych jest ok. 162 tys. dzieci, tylko z samych szkół podstawowych.

Najbardziej pożądane produkty podczas tegorocznej akcji to oleje, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, przetwory owocowe i rybne, a także słodycze. Będzie można się nimi podzielić 4 i 5 października. Wystarczy w tych dniach odwiedzić jeden ze sklepów biorących udział w akcji, zakupić dodatkową żywność i przekazać ją wolontariuszom banku żywności, do specjalnie oznakowanego kosza. Zebrane produkty trafią do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci.

Jedną z organizacji, które otrzymają żywność zebraną podczas "Podziel Się Posiłkiem"  będzie filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu. – Akcja "Podziel Się Posiłkiem" organizowana przez Śląski Bank Żywności to dla nas szansa na zdobycie dodatkowej żywności dla naszych podopiecznych – mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu. – W zeszłym roku było dużo słodkości. Dzieci się z nich bardzo ucieszyły, ponieważ ich rodzin na co dzień nie stać na kupowanie słodyczy – podkreśla.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.