Wiadomości z Zabrza

Podwyżka opłaty za wodę i ścieki. Cena wzrośnie od przyszłego tygodnia

 • Dodano: 2024-05-15 09:00

Do 21 maja będzie obowiązywała nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. W opublikowanym przez Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. dokumencie rozpisano wysokości stawek na najbliższe 3 lata.

Wyższe ceny za wodę o 27%

Już 21 maja w życie wchodzą nowe stawki za m3 wody. Dokument przygotowany przez Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zawiera kwoty na najbliższe 3 lata, do 2027 roku. Od przyszłego tygodnia, stawka za m3 dla 1 grupy taryfowej wyniesie 21,36 zł. Dla porównania obecnie zabrzanie należący do 1 grupy taryfowej płacą 16,82 zł za m3. Stawki wzrosły o 27%. 

Jaką kwotę za m3 będą płacić mieszkańcy Zabrza z 1 grupy taryfowej w kolejnych latach? W 2025/2026 roku będzie obowiązywała stawka w wysokości 21,55 zł za m3, a w 2026/2027 roku 21,92 zł za m3.

Decyzja o podwyższeniu stawek wchodzi w życie na mocy decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 24 kwietnia 2024 roku.

Z nowymi stawkami dla pozostałych grup taryfowych, w tym dla zabrzańskich przedsiębiorców, znajdziecie poniżej.

TARYFA W LATACH 2024-2027

Komentarze (7)    dodaj »

 • Malgm

  A czy ktoś już dostał podwyżkę,bo ja nie,więc place jak dotychczas

 • Niko

  ok,to została tylko podwyżka za prąd,centralne ogrzewanie, gaz, a później wszystko jak leci

 • Jo

  W Bytomiu od prawie 2 lat jest ponad 20 zł za wodę i ścieki i nikt nie płacze.

 • Zabrzański obywatel

  No to zaczyna się jazda , a na debacie jak się pytali panią Mańke-Szulik to nawet się nie odezwała. A teraz dostanie się nowej ekipie.

 • Niko

  Dziękujemy prosimy o więcej ! Uśmiechnięta Koalicjo 13-tego Grudnia.

 • Dżodżo

  Akurat podwyżka za wodę i ścieki to spuścizna po poprzedniej władzy. Zresztą Rupniewska podczas debaty zadała pytanie MMS czy to prawda że od maja będzie podwyżka za wodę i ścieki, to stwierdziła że jej nic na ten temat nie wiadomo.

 • Dżodżo

  No i dzisiaj na konferencji prasowej Rupniewska ujawniła że już 8 stycznia zostało wszczęte postępowanie dotyczące zatwierdzenia nowych opłat za wodę i ścieki, debata była w kwietniu co pojazuje że caryca najzwyczajniej w świecie kłamała, bo musiała mieć wiedzę na ten temat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również