Wiadomości z Zabrza

Podsumowano miniony rok szkolny 2021/2022

  • Dodano: 2022-06-23 15:30

Za nami ostatni dzień nauki przed wakacjami. W wieży ciśnień w Zabrzu podsumowano miniony rok szkolny 2021/2022.

Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022

Miniony rok szkolny podsumowano w zabrzańskiej wieży ciśnień. W spotkaniu uczestniczyła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik oraz dziewięćdziesięciu dyrektorów placówek oświatowych z Zabrza. 

– Gratuluję serdecznie wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty, którzy konsekwentnie i skutecznie realizowali zadania dydaktyczne i wychowawcze. Rodzicom i uczniom serdecznie gratuluję osiągniętych sukcesów i dziękuję za aktywne włączenie się w życie szkolnych społeczności oraz naszego miasta – przekazuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Wyjątkowo trudny rok szkolny

Miniony rok szkolny był wyjątkowo trudny, z jednej strony z powodu pandemii, a z drugiej przez skutki wojny za naszą wschodnią granicą. W ciągu minionego roku szkolnego do zabrzańskich szkół i przedszkoli przyjęto blisko siedmiuset dzieci z Ukrainy.

Jutro dzieci i młodzież czekają szkolne apele i oficjalne zakończenia roku szkolnego. Od soboty rozpoczną się upragnione dla nich wakacje. Przerwa wakacyjna dla uczniów potrwa do końca sierpnia, a do szkół wrócą od 1 września.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.