Wiadomości z Zabrza

Podpisano porozumienie

  • Dodano: 2008-03-14 10:18

12 marca w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zabrzu zostało oficjalnie podpisane porozumienie o współpracy w realizacji programu profilaktyczno - interwencyjnego "Lepiej Razem niż Osobno". Dokument podpisali przedstawiciele stron uczestniczących w realizacji programu: podinsp. Roman Rabsztyn, komendant Miejski Policji w Zabrzu, Jarosław Rajda, komendant Straży Miejskiej w Zabrzu, Marek Wypych, Kierownik Lokalnego Ośrodka Wsparcia w Zabrzu, oraz Krzysztof Lewandowski, zastępca prezydenta Zabrza.

W spotkaniu uczestniczyli również Dariusz Dragon, przewodniczący Komisji Prawa i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej, przedstawiciele placówek oświatowych, pedagodzy oraz psycholodzy.

Program będzie koordynowany przez Zespół ds. bezpieczeństwa i zapobiegania patologiom wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Zabrze, którego przewodniczącą jest Danuta Stanek. Do zadań Zespołu należy m.in. inicjowanie działań z zakresu profilaktyki problemowej dzieci i młodzieży, integrowanie podmiotów miejskich zajmujących się szeroko rozumianą pomocą kierowaną do środowisk dzieci, młodzieży i dorosłych, a także pomoc w doborze adekwatnych projektów i programów profilaktycznych oraz wychowawczych kierowanych do środowisk dzieci i młodzieży w mieście Zabrze.
- Jeśli chociaż jednemu młodemu człowiekowi uda nam się pomóc, to już odniesiemy sukces – stwierdziła Danuta Stanek.

Źródło: www.zabrze.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.