Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Podpisanie umowy na realizację inwestycji - Osiedla Trocera

  • Dodano: 2017-06-26 10:30

26 czerwca br. w Sali Historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację największej dotychczasowej inwestycji ZBM-TBS Sp. z o.o. - Osiedla Trocera.

Najkorzystniejszą ofertę w zakończonym już postępowaniu przetargowym złożyła firma STB Sp. z .o.o. z siedzibą w Częstochowie, będąca Liderem Konsorcjum.

Przypomnijmy, że ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji na terenie Zabrza. W 2019 roku przy ul. Trocera w Zabrzu powstanie nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku. Osiedle Trocera składać się będzie z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o łącznej liczbie 72 mieszkań. Mieszkania zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych najemców. Będą to zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe, od 33 m2 – do 65 m2.

Kameralna lokalizacja, nowoczesne budownictwo, szeroki wachlarz wyboru, mieszkań, duży parking i bliskość centrum miasta to tylko niektóre atuty Osiedla Trocera. Oferta zamieszkania na Osiedlu wydaje się być bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi: zaplanowano tu plac zabaw, ławeczki wśród zieleni, a samo usytuowanie Osiedla Trocera gwarantuje bliskość szkół i przedszkoli. Nabór na mieszkania cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co zaskutkowało sprawnym podpisaniem umów partycypacji. Mieszkania na wynajem na Osiedlu Trocera w Zabrzu są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieszkać nowocześnie i wygodnie w centrum miasta, nie angażując ogromnych środków finansowych.

Koszt inwestycji to nieco ponad 15 mln zł, z czego ok. 50% Spółka zapewni z kredytu, zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze, partycypacja najemców i środki własne Spółki.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.