Wiadomości z Zabrza

Plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej

  • Dodano: 2021-09-14 07:45, aktualizacja: 2021-09-14 08:00

We wrześniu już tradycyjnie centrum miasta Zabrze zmienia się w artystyczną pracownię dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych z Zabrza – Kończyc. 15 września w godzinach od 9 do 14 po raz kolejny odbędzie się miejski plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej.

Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można będzie zobaczyć w centrum miasta w okolicach placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska)  oraz przy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ulicy Miarki.

Tegoroczne zmagania młodzieży odbywają się pod hasłem “100 lat w rytmie Zabrza”

– Inspiracji szukać będziemy w tętniącym rytmie ludzi przemierzających miasto, architekturze, roślinności, geometrii i powtarzalności z uwagą zanurzając się historię naszego miasta – tłumaczy Piotr Proba, kierownik artystyczny z Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. – Kolejny raz można będzie zobaczyć na żywo proces twórczy malarstwa plenerowego licealistów z Kończyc. Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych będzie można zobaczyć na poplenerowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, na co już teraz serdecznie zapraszamy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.