Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Pirat drogowy potrącił 8-latkę

  • Dodano: 2010-10-08 14:00
Pirat drogowy potrącił 8-latkę

28-letni zabrzanin odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i potrącenie 8-letniej dziewczynki, która wraz z mamą przechodziła przez przejście dla pieszych. W chwilę przed dokonanym przestępstwem sprawca jadąc samochodem m-ki opel astra wymijał stojące przed przejściem pojazdy.


Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 16:24 na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul.3-go Maja z ul.Floriana. Potrącona 8-latka została natychmiast przewieziona do Centrum Pediatrii w Zabrzu. Lekarze wstępnie stwierdzili u pacjentki obrażenia w postaci wstrząśnienia mózgu oraz obrażeń głowy. Przybyli na miejsce wypadku policjanci ustali, że kierowca opla jadąc od strony dzielnicy Makoszowy w kierunku centrum miasta omijał stojące na prawym pasie jezdni pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pieszym przechodzącym przez przejście. Kiedy samochód zbliżył się do przejścia na zatrzymanie pojazdu nie wystarczyło już czasu. Pośpiech i głupota stała się przyczyną nieszczęścia. Jeżeli okaże się, że skutkiem wypadku będzie naruszenie czynności ciała na czas dłuższy niż 7 dni, piratowi drogowemu może grozić kara 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli natomiast obrażenia ofiary wypadku spowodują ciężki uszczerbek na zdrowiu, to jego sprawcy mogą zostać przedstawione zarzuty grożące karą od 6 miesięcy do lat 8.

Autor: d.kocur
Źródło: www.zabrze.slaska.policja.gov.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • dyzio

    zabrać prawko ! za czyjąś głupotę ktoś teraz cierpi. mógł se rower kupić jak mu się tak śpieszy !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.