Wiadomości z Zabrza

Pierwsze w życiu wakacje nad morzem

  • Dodano: 2012-07-06 15:45
Wakacje to czas szczególnie lubiany przez dzieci. Perspektywa dwóch miesięcy wolnych od szkoły jest naprawdę wspaniała. Do tego wyjazd nad morze czy w góry. Większość z nas pamięta swoje cudowne wakacje z dzieciństwa. Niestety, połowy polskich rodzin nie stać na wysłanie dziecka na przynajmniej tygodniowe wczasy poza miejsce zamieszkania. Aby choć trochę poprawić tę sytuację, wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Zabrza co roku organizują wakacyjny wypoczynek dla kilkorga swoich podopiecznych. Podobnie będzie w tym roku.    
 
 
– W najbliższą niedzielę, 8 lipca wyruszamy z czwórką dzieci na tygodniowy wypoczynek do nadmorskiego Wrzosowa – mówi Jan Brzuś. – W planach mamy pobyt na plaży, podroż statkiem, wycieczkę do Świnoujścia oraz zwiedzanie Kamienia Pomorskiego.   
 
Wrzosowo już po raz kolejny gościć będzie dzieci, którym wyjazd zapewnia filia ChSCh w Zabrzu. Podobnie było przed rokiem. 
 
– Wypoczynek jest finansowany z pieniędzy od sponsorów i środków filii – wyjaśnia Jan Brzuś. – Najmłodsi jadący na wakacje są wytypowani spośród dzieci naszych podopiecznych na co dzień odbierających artykuły spożywcze w naszych punktach wydawania żywności. Dla większości dzieci, którym pomagamy, organizowany przez nas wyjazd jest pierwszym w życiu wypoczynkiem nad morzem.
 
Intensywność programu zależy od pogody. Jeśli będzie bardzo upalenie, więcej czasu poświęcone zostanie na wypoczynek, jeśli będzie chłodniej – na zwiedzanie nadmorskich okolic. Jednak już teraz wszyscy uczestnicy czekają na niezapomniane i wspaniałe wakacje nad morzem.    
 
Czytaj więcej o wypoczynku dla dzieci i młodzieży: www.dzieci.chsch.pl/kolonie
 
Złóż dar na działalność dobroczynną:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Zabrze
ul. Wawrzyńskiej 6c
41-813 Zabrze 
16 1240 1994 1111 0010 3073 7072
 
Możesz skorzystać z przelewu on-line: http://www.chsch.pl/zloz_dar/filie/zabrze/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.