Wiadomości z Zabrza

Orszak Trzech Króli 2020

  • Dodano: 2020-01-02 09:45

6 stycznia 2020 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Zabrza przejdzie Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek. W 2020 roku wspólne kolędowanie odbędzie się aż w 872 miejscowościach w Polsce i kilkunastu na świecie. W województwie śląskim Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami ponad 50 miast.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą elementu stroju w kolorze strumienia, do którego dołączą, a które symbolizują Trzech Króli i różne kontynenty. Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański i kolor żółty – azjatycki.

W Zabrzu Orszak będzie podzielony na trzy strumienie, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, najpierw przed siedzibą Muzeum Górnictwa Węglowego, przemaszerowując później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Anny.

Grupa żółta wyruszy sprzed Hali Pogoń (o godz. 14.00), grupa czerwona – sprzed kościoła pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (o godz. 13.45), grupa niebieska – sprzed kościoła św. Józefa (o godz. 14.00). Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem Orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej na placu przed Kościołem pw. św. Anny. 

Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy Orszaku byli ubrani w kolorowe stroje, w zależności od koloru grupy, do której dołączą, czy też posiadali jakieś inne elementy w tym kolorze.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mała

    a w Anny o które

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.