Wiadomości z Zabrza

Orkiestry dęte zagrają na ulicach

  • Dodano: 2024-06-18 10:45

Zabrzański Festiwal Orkiestr Dętych tym razem będzie miał mocniejsze brzmienie. Tradycyjnym, plenerowymi koncertom będzie towarzyszyć wiele wydarzeń, zgodnie z zasadą: dla każdego coś miłego. 

W ciągu 3 dni zabrzanom zaprezentuje się 10 orkiestr. W ich repertuarze znajdą się przeboje, w aranżacjach zaskakujących, przygotowanych specjalnie dla instrumentów dętych. 

Muzyka, warsztaty i seminarium 

Festiwal rozpocznie się 28 maja, w Szybie Maciej. Muzyka 3 orkiestr będzie towarzyszyć tym, którzy zdecydują się na relaks w letniej strefie odpoczynku, przy ulicy Srebrnej. 29 maja Festiwal przeniesie się do Strefy Carnall Sztolni Królowa Luiza. Wieczór zakończy potańcówka, ale wcześniej, od godz. 17.00 zaplanowano warsztaty rękodzieła, edukacyjne, gry na instrumentach dętych, pokazy multimedialne oraz prezentujące umiejętności Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. 30 czerwca, o godz. 14.00, w Muzeum Górnictwa Węglowego, przy ulicy 3 Maja rozpocznie się Seminarium o Dziedzictwie, a o godz. 17.00 happening przy Pomniku Braci Górniczej. Tego dnia orkiestry zagrają m.in. w Osiedlu Mikołaja Kopernika, Rokitnicy i Mikulczycach oraz przemaszerują przez Zabrze.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również