Wiadomości z Zabrza

Oferta wakacyjna Muzeum Miejskiego w Zabrzu dla najmłodszych

  • Dodano: 2020-06-29 09:45

Muzeum Miejskie w Zabrzu, jak co roku, przygotowało ofertę wakacyjną dla najmłodszych. W tym roku zaprasza wszystkich chętnych, ale ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, w mniejszych grupach - do 10 osób. Cena biletu wynosi 2 zł od osoby plus dodatkowa oplata 20 zł od grupy.

Zapisy na zajęcia muzealne prowadzone są pod nr tel. 32 777 05 01 oraz 32 271 56 89 wewn. 24.

Propozycje zajęć muzealnych dla dzieci pozostających w Zabrzu w lipcu i sierpniu br.:

LEKI Z BABCINEJ APTEKI, CZYLI ZIOŁA Z NASZYCH PÓL, LASÓW I ŁĄK
Będzie to wyprawa w świat otaczającej nas przyrody. Podczas lekcji uczestnicy dowiedzą się jakie popularne rośliny występują na łąkach, polach, ale również w miejskich parkach i ogrodach. Nauczą się także jakie są ich cechy charakterystyczne i jak je rozpoznawać.


W drugiej części lekcji uczestnicy dowiedzą się jak roślinność wpłynęła na twórczość wielu artystów. Poznają obrazy słynnych malarzy, zainspirowanych przyrodą - łąkami, ogrodami, kwiatami i ziołami.


Doskonałym uzupełnieniem lekcji będzie wizyta w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, gdzie uczestniczący wcześniej w zajęciach muzealnych będą mogli podsumować swoją wiedzę na temat roślin w ich naturalnym środowisku.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat.

PIERA, SUSZA I BIGLUJA
Warsztaty edukacyjne dla dzieci, pozostających podczas wakacji w mieście. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników ze starymi metodami i przyrządami służącymi dawniej do prania. Dzieci będą mogły same wyprać, wysuszyć, wymaglować i wyprasować przygotowane rzeczy, wykorzystując do tych czynności stare przedmioty. Podczas zajęć poruszymy też , jakże ważny dziś temat zasad higieny. Letnie warsztaty mają być dla uczestników zabawą, ale i nauką.
Zajęcia dostosowane będą do grup wiekowych od 5 – 10 lat.

TAJEMNICE KUFRA CIOTKI TRUDKI
Podczas lekcji będziemy zaglądać do tajemniczego kufra, w którym znajdziemy przeróżne przedmioty, dziś już nieużywane. Wyciągając je bądź ich wizerunki uczestniczący w lekcji będą zastanawiać się nad ich znaczeniem dla pokoleń, a także będą mogli zaproponować sposoby ich ochrony przed zniszczeniem. Dodatkowym zadaniem uczestników będzie tworzenie własnych opowieści na temat wyciąganych przedmiotów. Celem zajęć jest rozbudzenie zainteresowania historią i dziedzictwem kulturowym Górnego Śląska a także jego obyczajowości, wartości społecznych, tradycji oraz zwyczajów.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

HALO! HALO! O RÓŻNYCH SPOSOBACH KOMUNIKOWANIA SIĘ
Warsztaty edukacyjne dla dzieci, przygotowane w wyniku otaczającej nas w ostatnim czasie izolacji, gdzie tak ważną rolą jest komunikowanie się ludzi. Przedstawimy historię komunikowania, sposoby komunikowania, a w ramach zajęć plastycznych, uczestnicy wykonają samodzielnie klej, kopertę i znaczek pocztowy, jak również poznają zasady działania prostego telefonu przy użyciu kubeczków i sznurka.
Zajęcia dostosowane będą do grup wiekowych od 5 – 10 lat.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również