Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Odnaleziony pocisk

  • Dodano: 2013-09-12 10:30, aktualizacja: 2013-09-13 08:43
Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie budowy drogi przy ulicy Handlowej znaleziono pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.
 
 
Teren znaleziska został zabezpieczony przez policjantów z komisariatu IV w Zabrzu. Dziś na miejsce ma przybyć patrol saperski z jednostki wojskowej w Gliwicach, który zabezpieczy pocisk.
 
Zgłoszenie u znalezieniu pocisku dotarło do dyżurnego policji wczoraj o godzinie 14. Z relacji zawiadamiającej osoby wynikało, że przedmiot przypominający pocisk artyleryjski został znaleziony przez operatora koparki, który wykonywał prace drogowe w tym miejscu. Powyższy fakt spowodował, że w powyższym miejscu robotnicy musieli zaprzestać dalszych robót. Na miejsce został skierowany policjant z zespołu rozpoznania minersko – saperskiego, który stwierdził, że mamy do czynienia z pociskiem artyleryjskim z czasów II wojny światowej o długości 50 cm. O znalezisku została powiadomiona jednostka wojskowa w Gliwicach. Jej przedstawiciel poinformował, że pocisk zostanie zabezpieczony przez żołnierzy w dniu dzisiejszym i zdetonowany na poligonie. Do tego czasu miejsce znalezienia pocisku jest strzeżone przez policjantów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.