Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Od września rusza nowy żłobek!

  • Dodano: 2012-08-15 15:30, aktualizacja: 2012-08-15 21:15
W Zabrzu działa jeden żłobek miejski, to zdecydowanie za mało, dlatego już od września rusza kolejny.
 
 
Jedyny żłobek miejski znajduje się na ul. Buchenwaldczyków. Posiada on filie w Rokitnicy. Dodatkowo w mieście działają dwa niepubliczne żłobki przy ul Wyciska i ul. Damrota. Ponadto Caritas prowadzi Klub Maluch. Zapotrzebowanie jest jednak większe, dlatego powstaje nowa placówka, w której zmieści się 45 pociech. 
 
 
Obecnie na potrzeby żłobka przystosowywany jest budynek przy ul. Szczęścia Ludwika. Otrzymaliśmy dofinansowanie z programu „Maluch 2012” na zadanie pn. „Adaptacja i wyposażenie budynku w Zabrzu przy ul. Szczęścia Ludwika 2 do funkcji żłobka”. Celem jest uruchomienie 1 września nowego żłobka w dzielnicy Mikulczyce przygotowanego do przyjęcia 45 dzieci w tym dwóch niepełnosprawnych – mówi Sławomir Gruszka z UM.
 
 
Na Mikulczycach remont trwa pełną parą. 10 sierpnia prace wspierało 60 wolontariuszy z Fundacji ING Bank Śląski. 
 
 
Są to osoby, które zgłosiły się do udziału w tym przedsięwzięciu. Co roku bierzemy udział w takich pracach, w tym roku komisja wybrała to miejsce i możemy się tu w pełni zrealizować. Mamy dużo do zrobienia: malujemy, przygotowujemy ogrodzenie, robimy ogródek, wyrównujemy ziemię. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – mówi wolontariuszka Ula
 
 
Nowy żłobek poprowadzi Dom Dziennego Pobytu „Rodzina” Caritas Diecezji Gliwickiej. Prócz żłobka będzie tu również świetlica dla młodzieży.
 
 
Do naszej działalności statutowej należy opieka nad ludźmi starszymi, dziećmi w różnym wieku, dlatego w budynku, który już posiadamy na Zaborzu, mamy żłobek, świetlice dla młodzieży socjoterapeutyczną, realizujemy projekt „Uwierz w siebie” dla młodzieży wykluczonej społecznie i świetlicę dla dorosłych, w której starsi ludzie mogą spędzać wolny czas. Taka też działalność jest przewidziana w tym ośrodku. Mamy nadzieję, że oprócz żłobka i świetlicy uda nam się uruchomić w przyszłym roku przedszkole – mówi Anna Kropisz, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Rodzina”. 
 
 
Całkowity koszt przedsięwzięcia koniecznego do uruchomienia żłobka to ponad 400 tys. zł. (400 698 zł). W ramach programu „Maluch 2012” w I edycji przyznano kwotę 260 tys. zł (262 840 zł). 

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ANETA

    TAK TYLKO TO I TAK DROGO WYCHODZI W PORÓWNANIU CO DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO ALE JA NIE MAM WYJSCIA BO W MIEJSKIM NIE MA MIEJSCA

  • Tunia

    Świetna inicjatywa... nie każdego stać na nianię czy prywatny żłobek a dzidziusie potrzebują opieki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.