Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Oceanarium jednak nie dla Zabrza

  • Dodano: 2018-03-21 23:15

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, ale już mówi się o tym, że szeroko komentowana inwestycja powstanie w Rudzie Śląskiej. Miasto ogłosiło przetarg.

Były nadzieje i choć jeszcze nie całkiem zgasły, wszystko wskazuje na to, że oceanarium powstanie u naszych sąsiadów. Planowane są bowiem nowe inwestycje niedaleko dzielnicy Zaborze.

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, pisała niedawno:

- O tym, że chcemy w Rudzie Śląskiej zrealizować duże przedsięwzięcie związane z tzw. przemysłem czasu wolnego, mówiliśmy już od kilku miesięcy. Dziś wykonaliśmy pierwszy krok milowy w tej sprawie i ogłosiliśmy konkurs, dzięki któremu wybierzemy inwestora, z którym zrealizujemy to przedsięwzięcie. Przemysł czasu wolnego w Polsce tak naprawdę dopiero się rozwija, więc jest to idealny czas na to, żeby "wstrzelić się" w zapotrzebowanie na tym rynku. To jest ogromna szansa na rozwój naszego miasta i nie możemy "przespać" tego momentu, bo jestem przekonana, że tak czy inaczej taka inwestycja pewnie powstanie w naszym regionie. - napisała Grażyna Dziedzic na jednym z portali społecznościowych. (cytat za rudaslaska.com.pl)

Ruda Śląska już przygotowała działkę o powierzchni 14 ha. Czeka na inwestora (zgłoszenia do 19 czerwca), ale jak zapewnia, będzie kontrolować ewentualne działania zwycięzców, zastrzegając sobie prawo zatrzymania inwestycji na każdym etapie. Nie będzie także poręczało kredytu. Czy w takim razie firma zdecyduje się jednak na budowę?

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Sam

    Miasto ogłosiło nie przetarg a konkurs, a to dość istotna różnica...

  • K. Ch.

    Racja, dziękujemy za uwagę. Niebawem wprowadzimy korektę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.