Wiadomości z Zabrza

O przyszłości inżynierii biomedycznej

  • Dodano: 2012-10-25 16:30
Dzisiaj w Multikinie odbyła się pierwsza Konferencja „Śląska Inżynieria Biomedyczna”, która zgromadziła wiele osób zainteresowanych tą problematyką.
 
 
Zabrze stawia na równowagę rozwoju, w związku z powyższym z otwartymi rękoma przyjmujemy dobrego humanistę, ale dobry inżynier jest też dla nas bardzo istotny. Jestem przekonana, że dziś trzeba tej równowagi, stąd oczywiście Zabrze z dużym zaangażowaniem pomaga bioinżynierii w każdym wydaniu – mówi Małgorzata Mańka-Szulik.
 
 
W konferencji wzięli udział przedstawiciele nauk technicznych i medycznych zainteresowani obszarem problematyki inżynierii biomedycznej, którzy wypełnili całą salę kinową. Podczas spotkania zaprezentowano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie inżynierii biomedycznej, wdrożone do przemysłu i ośrodków służby zdrowia.
 
 
W holu kina zorganizowano targi, na których można było zobaczyć ciekawe urządzenia, m.in. system do analizy ruchu oparty o czujniki bezwładnościowe. System opierał się na zamieszczeniu na każdym segmencie ciała jednego czujnika, który dokonuje pomiarów kinematyki liniowej i kątowej. System wykorzystywany jest w różnych badaniach biomechanicznych. W katedrze  biomechatroniki diagnozuje się osoby poddawane zabiegom rehabilitacyjnym, bądź leczonych różnymi metodami właśnie w oparciu o ten system.
 
 
Organizatorami wydarzenia był Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, Urząd Miasta Zabrze, Centrum Inżynierii Biomedycznej, Śląskie Centrum Chorób Serca, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii oraz Instytut Techniki i Aparatury Medycznej. Kolejna konferencja planowana jest w przyszłym roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Ale słabe zdjęcia...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.