Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

O co biega?

  • Dodano: 2014-02-26 08:15, aktualizacja: 2014-02-26 12:02
1 marca 2014 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Teatru Nowego w Zabrzu na premierę farsy „O co biega?” w reżyserii Marcina Sławińskiego.
 
 
Marcin Sławiński znany jest zabrzańskiej publiczności z przedstawień: „Farsa na 3 sypialnie”, „Wszystko w rodzinie”, „Wszystko jest względne” i „Wampir” – nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" Zabrze 2003 oraz X Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2003 roku.
 
 
Philip King
 
O CO BIEGA?
 
Przekład: Bożena Sławińska
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Anna Sekuła
Asystent reżysera: Dariusz Czajkowski
Inspicjent/sufler: Edyta Bicz
 
 
 
Występują: Anna Konieczna, Joanna Romaniak, Mateusz Lisiecki, Kasia Łacisz-Kubacka, Dariusz Czajkowski, Krzysztof Urbanowicz, Marian Kierycz, Dariusz Niebudek, Grzegorz Cinkowski
 
 
„O co biega?” w reżyserii Marcina Sławińskiego to klasyczna brytyjska farsa, która  od 1945 roku bawi widzów na całym świecie. Akcja spektaklu dzieje się w czasie II wojny światowej w małym miasteczku położonym gdzieś na angielskiej prowincji. W domu zamieszkałym przez pastora Toopa, jego żonę Penelopę oraz służącą Idę częstym gościem jest miejscowa dewotka, panna Skillon. Bardzo przeszkadzają jej maniery i prowadzenie się żony pastora – byłej aktorki, a obecnie nowoczesnej kobiety. Źródłem tego oburzenia jest także skrywane uczucie kobiety do duchownego. Akcja nabiera tempa, gdy dochodzi do spotkania Penelopy z Clivem, jej dawnym kolegą z teatru, a obecnie żołnierzem stacjonującym w okolicy. Ich niewinne spotkanie, upojenie alkoholowe panny Skillon, a także nieoczekiwany przyjazd na plebanię wuja Penelopy, biskupa, to jedne z najważniejszych scen spektaklu. Pojawia się także niemiecki uciekinier z obozu jenieckiego, który chcąc się zamaskować, pozbawia ubioru pastora. Sytuacja wymyka się spod kontroli, bohaterowie sami nie wiedzą „o co biega”: kto jest kim oraz kto kogo goni. Aktorzy krzyczą, biegają po plebanii, gdzieś w szafie śpi pijana bigotka, w międzyczasie do domu przybywa kolejny duchowny, Arthur Humphrey i sierżant dowodzący obławą na niemieckiego zbiega wszystkich wciąga szalony wir błyskawicznie następujących po sobie zdarzeń. "O co biega?" to komedia omyłek, dziwnych zbiegów okoliczności i zabawnych sytuacji. To także komedia charakterów, ludzkich osobowości, wśród których niemal każdy z nas może odnaleźć siebie, czy kogoś podobnego.                                                                       
 
Zabawa gwarantowana!
O co biega?

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.