Wiadomości z Zabrza

Nowy plac zabaw dla przedszkolaków z Maciejowa

  • Dodano: 2021-10-12 14:45

Przedszkolaki w Maciejowie mogą bawić się na nowym placu zabaw. Do ich dyspozycji oddano między innymi ścianę wspinaczkową, wodny wir i koparkę do piasku. Inwestycja powstała w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. 

W poniedziałek 11 października do użytku dzieci oddano nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 14  im. "Promyczek" znajdującym się przy ulicy Ściennego 1 w dzielnicy Maciejów. Poza standardowym wyposażeniem placu zabaw, znajduje się tam naukowo-sensoryczny park doświadczeń, umożliwiający dzieciom rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy. Dzieci mogą bawić się na ścianie wspinaczkowej, w eko-kuchni, w dużej piaskownicy z koparką do piasku i kołem młyńskim. Urządzenia te mają dzieciom pomóc zrozumieć ideę odnawialnych źródeł energii i podstaw fizyki. Do dyspozycji dzieci oddano także głuchy telefon, koło optyczne i wodny wir.

Otwarcie nowego placu zabaw w Maciejowie

W oficjalnym otwarciu placu zabaw udział wzięli prezydent miasta Małgorzata Mańka–Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrząstek-Bar oraz radni. Gospodarzem uroczystości była dyrektor przedszkola Beata Ziółkowska, która witała gości wraz z przedszkolakami. Wśród zaproszonych byli także dyrektorzy pobliskich placówek oświatowych.

- Pani Dyrektor Beacie Ziółkowskiej, pracownikom placówki i rodzicom gratuluję serdecznie pomysłowości oraz determinacji przy realizacji tego przedsięwzięcia – przekazała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Inwestycja polegająca na zbudowaniu nowego placu zabaw została zrealizowana w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 22 października trwa głosowanie w ramach ósmej edycji ZBO – więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.