Wiadomości z Zabrza

Nowi policjanci w Zabrzu

  • Dodano: 2017-11-06 09:30

2 listopada  szeregi zabrzańskiej policji zasiliło 3 nowych policjantów. Należą oni do grona 87 osób, które zostały tego dnia przyjęte do śląskiej Policji.

Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Później policjanci zostaną skierowani na 6-tygodniową tzw. adaptację zawodową w katowickim oddziale prewencji. Natomiast 28 grudnia śląski garnizon przyjmie do służby aż 225 nowych policyjnych adeptów.

Do służby w zabrzańskiej komendzie przyjęto 3 nowych policjantów. To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze 6-tygodniowa adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu. Obecnie przed młodymi funkcjonariuszami m.in. nauka musztry, aby już 14 listopada móc godnie złożyć policyjną przysięgę.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. 28 grudnia śląską Policję zasili 225 nowych policjantek i policjantów. Informacje o rekrutacji dotyczące m.in. wymagań dotyczących kandydatów, wymaganych dokumentów i etapów postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.