Wiadomości z Zabrza

Nowi pediatrzy w obsadzie nocnej opieki medycznej

  • Dodano: 2024-06-14 18:30, aktualizacja: 2024-06-17 11:39

Obsada nocnej i świątecznej opieki medycznej, którą świadczy zabrzanom Szpital Miejski, została wzmocniona przez trzech pediatrów. To specjaliści chorób płuc i neurologii. 

Nowi pediatrzy w obsadzie nocnej opieki medycznej

To świetna wiadomość dla mieszkańców Zabrza. Niedawno rodzice dzieci, które wymagały pomocy lekarza nocą lub w dni wolne od pracy, narzekali, że nie zawsze ją otrzymywali przy ulicy Zamkowej. Najmłodsi pacjenci bywali odsyłani do sąsiednich miast - Rudy Śląskiej i Gliwic. 

- Wzmacniamy obsadę naszej nocnej i świątecznej opieki medycznej. W ostatnim czasie do zespołu lekarskiego nocnej i świątecznej opieki medycznej Szpitala Miejskiego w Zabrzu dołączyła trójka lekarzy, specjalistów neurologii dziecięcej oraz chorób płuc dzieci. Mamy nadzieję, że poprawi to dostępność specjalistów z zakresu chorób dziecięcych w naszej placówce - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Nocna i świąteczna opieka medyczna świadczona jest w godz. 18.00 - 8.00 rano oraz całodobowo, w dni ustawowo wolne od pracy. Jest bezpłatna, a pomoc lekarka jest udzielane bez skierowania.

- Przed udaniem do naszego szpitala prosimy o sprawdzenie dostępności pediatrów i innych specjalistów – tel. 32 277 61 90. Pacjent może skorzystać z nocnej i świątecznej opieki medycznej w przypadku nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia (gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia - jeśli są, to udajemy się na SOR) lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia - czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również