Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Nowe przepisy... stadionowe?

  • Dodano: 2017-11-14 08:45, aktualizacja: 2017-12-04 11:53

Istnieją od kilku lat, ale dopiero teraz będzie można je stosować według konkretnych wytycznych, a nie na wariackich papierach. Czy się opłacą? I czy przepis nie pozostanie "martwym prawem"?

MSWiA pracuje obecnie nad ustawą mającą wprowadzić/regulować zasady  dla sektorów "stojących" na polskich stadionach. W teorii sektory (lub wyznaczone miejsca) te, mają mieć miejsca numerowane i być odgrodzone od reszty kibiców.  Ma to, podobno, poprawić frekwencję na stadionach.

Wiadomo, że miejsca stojące są dopuszczone na podstawie nowelizacji z 2015, ale bez wprowadzania konkretnych przepisów wewnętrznych, kontrolujących stosowanie takich rozwiązań.


Czy Arena Zabrze, jeśli tego typu nowelizacja się pojawi, wprowadzi takie rozwiązania? Wysłaliśmy tydzień temu zapytanie do biura zabrzańskiego stadionu, ale na odpowiedź czekamy.


Sama propozycja MSWiA jest ciekawa, ale sektorów stojących na tak dużych obiektach nie stosuje się zbyt często z powodu ich niskiej opłacalności, bo stojący kibic zajmuje tyle samo miejsca, co siedzący.

Czy w obliczu bardzo zadowalającej frekwencji podczas meczów, takie rozwiązanie będzie miało sens? Nie ma jeszcze czwartej trybuny, czy w przyszłości zmiany wprowadzone ze strony MSWiA będą brane pod uwagę?


Do tego pojawia się pytanie, czy obecność dodatkowych osób (kilkudziesięciu czy kilkuset), wpłynie na bezpieczeństwo obiektu?

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.