Wiadomości z Zabrza

Nowa droga w ciągu ul. Dąbka już gotowa. To nie koniec inwestycji w dzielnicy

  • Dodano: 2021-10-26 13:45

Zakończono budowę nowej drogi w ciągu ul. Dąbka w dzielnicy Grzybowice. Mieszkańcy dostali drogę rowerową, oświetlenie uliczne i zjazdy do posesji.

Nowa droga w Grzybowicach

We wtorek 19 października Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o zakończonych pracach w ramach budowy nowej drogi w ciągu ulicy gen. Dąbka w dzielnicy Grzybowice. Nowa droga wykonana została w ramach umowy podpisanej w styczniu br., której wartość wynosiła prawie 1,6 miliona złotych. 

Koniec prac w ciągu ul. Dąbka

Wykonana inwestycja zakładała budowę nowej drogi w ciągu ul. gen. Stanisława Dąbka na długości ok. 365 m wraz ze ścieżką rowerową, chodnikiem i zjazdami do posesji

Zadanie obejmowało również budowę kolektora kanalizacji deszczowej jako instalacji odprowadzającej wodę z powierzchni komunikacyjnych wraz z przyłączami do granicy posesji, budowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz kanału technologicznego, a także przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci elektroenergetycznych oraz wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– W Grzybowicach podsumowaliśmy dziś (22 października) zakończone i finalizowane inwestycje drogowe. Kolejne nowe drogi spowodują zapewne dalszy rozwój tej dzielnicy. Warto zwrócić uwagę, że w Grzybowicach konsekwentnie zwiększa się liczba mieszkańców. Z myślą o nich przeprowadzamy szereg inwestycji – przekazała w zeszły piątek Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Jak dodaje Prezydent Zabrza, niedługo w Gzybowicach mają ruszyć kolejne prace. Tym razem będzie to realizacja goparku. Umowa dotycząca jego budowy została podpisana już na początku tego roku.

Grzybowice to północna dzielnica Zabrza, w której dynamicznie rozbudowywane są osiedla mieszkalne. Dlatego miasto wciąż rozwija tutaj infrastrukturę drogową. W tym roku łącznie ma powstać sześć nowych dróg przy ulicach: gen. Bronisława Ducha, gen. Stanisława Dąbka, ks. Michała Wosia, Czekanowskiej, Na Lesie oraz Złotej. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.