Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zniknie z Galerii Zdrowia SANIVITAS

  • Dodano: 2017-09-28 11:00, aktualizacja: 2017-09-28 16:12

Od 1 października będzie obowiązywała nowa lista placówek, w których będzie można skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W związku z tymi zmianami, nie będzie można już z niej korzystać w Galerii Zdrowia SANIVITAS w Zabrzu.

Ze świadczenia przychodni będzie można korzystać tylko do godziny 8:00 1 października. Osoby, które będą w potrzebie, od niedzieli mogą udać się do dwóch innych punktów w Zabrzu. Dwa z nich będą w Zabrzu. Jeden będzie działać w Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Curie-Skłodowskiej 10, gdzie będzie można skorzystać z wizyt pielęgniarskich ambulatoryjnych, a drugi został wyznaczony w Szpitalu Miejskim przy ul. Zamkowej 4. Tam można otrzymać poradę lekarską ambulatoryjną, poradę lekarską udzieloną w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, a także udzielaną telefonicznie. Chorzy będą mogli również skorzystać z wizyt pielęgniarskich zarówno ambulatoryjnych, jak i udzielanych w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo  weekendy i dni wolne od pracy. Świadczenia dotyczą zarówno dzieci jak i dorosłych, są bezpłatne i udzielane bez skierowania. Pomoc udzielana w ich ramach nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego złożyliśmy deklarację.

Skorzystać z tej formy pomocy można w razie nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły skutku. Pacjent może także skorzystać z tego świadczenia, jeżeli obawia się, że czekając na otwarcie przychodni jego stan zdrowia może się pogorszyć.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zniknie z Galerii Zdrowia SANIVITAS

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • MIka

    Dokładnie czemu tak daleko od centrum??

  • Zabrzanka

    Masakra gdyż do centrum był dobry dojazd a do Biskupic dla tych co nie mają samochodu i mieszkaja na koncu Zabrza to dramat a przede wszystkim byla super opieka

  • sasa

    No to szkoda,bo w centrum było.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.