Wiadomości z Zabrza

NMC Powen - Stal Mielec

  • Dodano: 2011-08-10 10:15

We wtorek ekipa NMC Powen Zabrze rozegrała dwa kolejne mecze kontrolne w okresie przygotowawczym do sezonu 2011/2012. Tym razem zabrzanie podejmowali rewelację ostatniego sezonu mielecką Stal. Pierwszy pojedynek padł łupem gości, w drugim lepsi byli gospodarze.

Pierwszy mecz rozpoczął się po godzinie 11. Od pierwszych minut spotkania na parkiecie lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy udowodnili, że nie bez przyczyny są czwartą ekipą w Polsce. Po trzydziestu minutach gry prowadzili 19:15. W szeregach zabrzan na parkiecie pojawił się najnowszy nabytek NMC Powen, Vitalij Nat. Ukrainiec dołączył do zespołu dopiero dwa dni temu, co było dość widoczne na parkiecie. Kolejny sparing w barwach zabrzańskiego klubu rozegrał także pozyskany niedawno Kamil Mokrzki. Dobra gra mistrza Polski nie pomogła jednak jego nowej drużynie. NMC Powen przegrało pierwszy mecz 30:36.

NMC Powen Zabrze - Stal Mielec 30:36 (15:19)

NMC Powen zagrało w składzie:

Winkler, Ner - Kandora, Mogielnicki, Stodtko 5, Mokrzki 6, Niedośpiał 5, Kulak, Bushkov 4, Kowalski 2, Achruk 2, Kryszeń 5, Nat 1, Biłko, Lasoń.

Po krótkim odpoczynku szczypiorniści ponownie wybiegli na parkiet o godzinie 16. NMC Powen już w pierwszych minutach straciło Pawła Biłko, który trafił do szpitala i drugą połowę oglądał już tylko z trybun. Podobnie jak rano, nie wystąpił też kontuzjowany Michał Szolc. Próby dołączenia do zespołu podejmował Dima Marhun, który wciąż przechodzi rehabilitację po zabiegu barku. Popołudniowy pojedynek był zdecydowanie bardziej wyrównany. Po pierwszej połowie jedną bramką prowadziła Stal (17:16). Do ostatnich sekund wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie to gospodarze schodzili z parkietu lepsi o jedno trafienie (32:31).

Oba zespoły spotkają się ponownie już w najbliższy piątek. Tym razem dwumecz odbędzie się w Mielcu.

NMC Powen Zabrze - Stal Mielec 32:31 (16:17)

NMC Powen zagrało w składzie:

Kicki, Ner - Niedośpiał 2, Biłko, Kryszeń 3, Kandora 5, Mogielnicki, Stodtko, Mokrzki 4, Kulak 6, Kowalski 2, Nat 2, Droździk 3, Lasoń, Achruk 3, Swat, Bushkov 2.


Handballzabrze.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.