Wiadomości z Zabrza

Nieudane referendum

  • Dodano: 2016-08-11 15:30

Głośno komentowane i promowana referendum w sprawie odwołania Małgorzaty Mańki-Szulik nie powiodło się. Nie udało się zebrać wystarczającej liczby głosów. Ale Lepsze Zabrze nie składa broni.

Lepsze Zabrze zebrało nieco ponad 8 tys. (z 13 tys.) wymaganych głosów, by umożliwić sobie poważne kroki mające na celu odwołania obecnej prezydent miasta z piastowanego stanowiska. Niestety, mimo sporej dozy optymizmu i szybkiego zbierania głosów w pierwszych dniach akcji, całość zakończyła się fiaskiem.

Jak napisali na swojej stronie:

Byliśmy osamotnieni wśród środowisk zabrzańskiej opozycji, co po raz kolejny udowodniło, że lokalne niby-stronnictwa i przybudówki partyjne czują się wygodnie w obecnym układzie. Utwierdza nas to w przekonaniu, że Lepsze Zabrze wciąż stanowi jedyną realną alternatywę dla obecnych włodarzy miasta [...].

Organizatorzy akcji nie składają broni, w dalszym ciągu mają zamiar śledzic i komentować poczynania władz miasta. Jednak nie zapowiedają kolejncyh zbiórek podpisów. 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Zlote-mysli

    DLA P. SZULIK TI POWINNA BYC CZERWONA KARTKA I PROKURATURA !!!!

  • Wojtek Kowalski

    LEPSZE ZABRZE TO COŚ W RODZAJU "DOBREJ ZMIANY: ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.