Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy i z zakazem prowadzenia pojazdów spowodował kolizję

  • Dodano: 2023-10-03 08:00, aktualizacja: 2023-10-02 14:19

Nietrzeźwy kierujący mający zakaz prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Mężczyzna spowodował kolizję, a po zdarzeniu usiłował zbiec. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Spowodował kolizję i usiłował zbiec

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu, który na autostradzie A4 spowodował kolizje. Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 21:00 na  zabrzańskim odcinku autostrady A4 przy zjeździe na autostradę A1.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-latek jadąc oplem, nieprawidłowo zmieniał pasu ruchu i zderzył się samochodem marki skoda. Po zdarzeniu porzucił swój pojazd i uciekł, jednak szybko został zatrzymany.  W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący prowadził auto mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. Na miejsce wezwano technika kryminalistycznego, który zabezpieczył ślady - czytamy na stronie KMP Zabrze.

Zatrzymany odpowie teraz nie tylko za złamanie zakazu sądowego i spowodowanie kolizji, ale także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto kierujący musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również